Rankingi - wybieraj najlepsze spółki

Opisy przykładowych rankingów


1. Opis rankingu spółki efektywne (poniżej).
2. Zobacz jeszcze: opis rankingu spółki zyskowne.Analiza rankingu zysk ryzyko - wybieraj spółki efektywne.

"Pieniądze płyną tam gdzie są najlepiej zarządzane."

Wyjaśnijmy te słowa na przykładzie:
1. Mając do wyboru dwie spółki jedną, która regularnie rośnie i drugą, która regularnie spada, w którą spółkę byś zainwestował?


2. Mając do wyboru dwie spółki, które rosną w tym samym tempie - jedną która rośnie regularnie i drugą, która ma o wiele większe wahania kursu - czy zainwestowałbyś w spółkę, która ma większe wahania?


Odpowiedzi są jasne - pieniądze od inwestorów płyną do tzw. spółek efektywnych, które statystycznie generują jak najwyższą stopę zwrotu przy jak najniższym ryzyku (mają statystycznie jak najmniejsze wahania kursu). Udowodniono, że niskie wahania kursu przy regularnym wzrostowym trendzie wiążą się z odpowiednim rozprzestrzenianiem się pozytywnej informacji o działaniach spółki wsród inwestorów i prognozują ze znacznym prawdopodobieństwem jej dalszy wzrost. Oczywiście prognoza obarczona jest ryzykiem ale odpowiednia dywersyfikacja portfela pozwala je zminimalizować. W ten sposób inwestują najlepsi zarządzający zamkniętymi funduszami na świecie (oczywiście pobierając za to sporą prowizję). Teraz możesz inwestować w podobny sposób samodzielnie.Na bazie doświadczeń z instytucji finansowych takich jak zamknięte fundusze inwestycyjne i hedgingowe przygotowaliśmy specjalny ranking, który w formie mapy rynku przedstawia statystyczny zysk i ryzyko instrumentów notowanych na GPW (zgodnie z najnowoczesniejszą metodologią VaR) dzięki czemu będziesz mógł w mgnieniu oka ocenić, które spółki powinny być przedmiotem Twojego zainteresowania. Zysk oznacza jak szybko dana spółka ma szansę rosnąć a ryzyko to jakie mogą być jej wahania.Samodzielnie oceniaj akcje tak jak robią to najlepsi inwestorzy na świecie.


Poniżej przykładowy ranking zysk-ryzyko dla polskiej giełdy w powiększeniu (generowana przez system codziennie). Na osi poziomej są wartości szacowanego statystycznie ryzyka, na pionowej zysku. Nalezy interesować się spółkami, które znajdują się najbardziej w lewym górnym rogu mapy.


Jak widać ranking nie jest standardowy - to nie jest zwykła lista lecz dwuwymiarowy wykres punktów. Akcje są na tyle skomplikowanym instrumentem w analizie, że nie da się zrobić prostego rankinu - np. najczęściej jest tak, że im wyższe statystyczne ryzyko tym wyższy prognozowany zysk. Najlepiej wybierać spółki, które dla danego ryzyka mają jak najwyższy prognozowany zysk. Wraz z rankingiem dostarczamy specjalny filtr, który od razu pokazuje najlepsze spółki.

Po kliknięciu na punkt system wyświetla dodatkowe informacje o wybranej spółce.
Jest to jedynie przykład rankingu opartego na świetnej strategii inwestycyjnej znanego inwestora.

1. Opis rankingu spółki efektywne (powyżej).
2. Zobacz jeszcze: opis rankingu spółki zyskowne.

Najlepiej stosować wiele rankingów i filtrów na raz w celu wskazania tylko tych naprawdę dobrych spółek.

Więcej znajdziesz bezpośrednio w systemie.
Zamów dostęp w menu z prawej strony.

Zakup

Wybieraj najlepsze akcje już teraz

Już od 63 zł miesięcznie

Oferujemy 7 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy za abonament jeżeli aplikacja nie spełni Państwa oczekiwań.

Wraz z dostępem otrzymasz dodatkowo bezpłatnie świetnego ebooka "Sposoby analizy rynków finansowych od A do Z" o wartości 34 zł opisującego w przystępnej formie wszystkie znane metodologie inwestycyjne.

* Szanujemy prywatność Twojego adresu email. Nie będzie on w żadnym wypadku udostępniony innym firmom. Służy wyłącznie do komunikacji systemu z użytkownikiem.
* Bezpieczeństwo zamówienia gwarantują Platnosci.pl - serwis transakcyjny grupy Allegro.pl .

Lub sprawdź DEMO systemu

Masz już konto:Zaloguj się