Efektywne instrumenty finansowe

--- reklama ---
Nie daj się oszukać funduszom inwestycyjnym! Osiągnij regularny zysk inwestując samodzielnie w akcje na rynku kapitałowym. Zobacz więcej >>


Wybieraj najefektywniejsze spółki

„Pieniądze płyną tam gdzie są najlepiej zarządzane.”

Wyjaśnijmy te słowa na przykładzie:
1. Mając do wyboru dwie spółki jedną, która regularnie rośnie i drugą, która regularnie spada, w którą spółkę byś zainwestował?


2. Mając do wyboru dwie spółki, które rosną w tym samym tempie – jedną która rośnie regularnie i drugą, która ma o wiele większe wahania kursu – czy zainwestowałbyś w spółkę, która ma większe wahania?

 

Odpowiedzi są jasne – pieniądze od inwestorów płyną do tzw. spółek efektywnych, które statystycznie generują jak najwyższą stopę zwrotu przy jak najniższym ryzyku (mają statystycznie jak najmniejsze wahania kursu). Udowodniono, że niskie wahania kursu przy regularnym wzrostowym trendzie wiążą się z odpowiednim rozprzestrzenianiem się pozytywnej informacji o działaniach spółki wsród inwestorów i prognozują ze znacznym prawdopodobieństwem jej dalszy wzrost. Oczywiście prognoza obarczona jest ryzykiem ale odpowiednia dywersyfikacja portfela pozwala je zminimalizować. W ten sposób inwestują najlepsi zarządzający zamkniętymi funduszami na świecie (oczywiście pobierając za to sporą prowizję). Teraz możesz inwestować w podobny sposób samodzielnie.

Na bazie doświadczeń z instytucji finansowych takich jak fundusze inwestycyjne i banki przygotowaliśmy specjalny system, który w formie mapy rynku przedstawia statystyczny zysk i ryzyko instrumentów notowanych na GPW (zgodnie z najnowoczesniejszą metodologią VaR) dzięki czemu będziesz mógł w mgnieniu oka ocenić, które spółki powinny być przedmiotem Twojego zainteresowania.

Samodzielnie oceniaj instrumenty finansowe tak jak robią to największe instytucje zarządzające pieniędzmi!

Poniżej przykładowa mapa zysk-ryzyko dla polskiej giełdy w powiększeniu (generowana przez system codziennie). Na osi poziomej są wartości szacowanego statystycznie ryzyka, na pionowej zysku. Nalezy interesować się spółkami, które znajdują się najbardziej w lewym górnym rogu mapy.

 

Po kliknięciu na punkt system wyświetla dodatkowe informacje o wybranej spółce.