Pożyczka krótkoterminowa na rozwój własnej działalności

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej mogą być trudne, szczególnie jeśli za swoje usługi lub produkty wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności. Jeśli Twoi klienci nie płacą faktur od razu po ich otrzymaniu, Twoja firma może mieć problemy z płynnością finansową.

Początki działania działalności gospodarczej

Choć samo formalne założenie jednoosobowej działalności wiąże się z pomijalnymi kosztami (jedyną opłatą, jaką ponosi przedsiębiorca jest opłata za rejestrację jako płatnik VAT – 170 zł), to w pierwszych miesiącach działania firmy przedsiębiorca ponosi wiele dodatkowych kosztów. Żeby działalność zaczęła się rozwijać, trzeba wynająć lokal, zakupić sprzęt lub oprogramowanie potrzebne do obsługi klientów, zatowarować sklep, a także zapłacić składkę ZUS. Działalność gospodarcza wymaga więc nakładu wielu środków, których na początku może Ci brakować.

Płynność finansowa i płatności za faktury

Jeśli w swojej firmie wystawiasz za swoje produkty lub usługi faktury, płynność finansowa Twojej firmy zależy od terminowego regulowania zobowiązań przez klientów. Na początku, kiedy nie dysponujesz jeszcze dużym kapitałem, istotne jest to, żeby klienci od razu po otrzymaniu produktu lub usługi przelewali na konto firmy pieniądze. Każdego miesiąca musisz przecież zapłacić składkę ZUS za prowadzenie działalności, a także wypłacić pensję pracownikom (jeśli takich zatrudniasz) i również wnieść za nich opłaty do ZUS-u.

 Dodatkowe koszty w firmie

Założyłeś już własną działalność, ale nikt nie wie jeszcze o oferowanych przez Ciebie usługach lub produktach. Potrzebujesz reklamy, żeby potencjalni klienci się o Tobie dowiedzieli. Być może musisz wydrukować ulotki, postawić stronę internetową lub zainwestować w reklamę w prasie. Nie musisz przy tym wydawać fortuny, jednak nawet drobne działania marketingowe też wymagają nakładów finansowych. Dodatkowym kosztem firmy może być również wynajęcie lokalu na prowadzenie działalności. I jeśli nie starałeś się o dofinansowanie lub nie dysponujesz własnym kapitałem początkowym, rozkręcenie firmy może sprawić Ci na początku pewne trudności.

Pożyczka na rozwój firmy

Jako nowy przedsiębiorca być może starałeś się o dofinansowanie z funduszy europejskich lub z urzędu pracy. Jeśli jednak rozpoczynasz działalność tylko z wkładem własnym, pomocna w rozkręcaniu firmy będzie dla Ciebie pożyczka krótkoterminowa.

Dowolny cel pożyczki

Pieniądze, które pożyczysz z jednego z serwisów pożyczkowych, przeznaczysz na dowolny cel. Możesz wydać je na zapłacenie ZUS-u, wypłacić pensję pracownikowi lub zakupić potrzebne materiały i towary do firmy. Żaden pożyczkodawca nie zapyta Cię, na co potrzebujesz dodatkowej gotówki.

Zdolność kredytowa i przyznanie pożyczki

Wniosek w serwisie pożyczkowym składasz jako osoba prywatna, a nie firma, którą reprezentujesz. Dlatego ważne jest, żebyś wykazał, że jesteś wypłacalnym klientem, który terminowo spłaci swoje zobowiązanie. Jeśli założyłeś osobne konto bankowe dla swojej działalności, regularnie przelewaj z niego pieniądze na swoje konto prywatne. Dzięki temu udowodnisz firmie pożyczkowej, że dysponujesz wystarczającymi środkami finansowymi i jesteś w stanie spłacić swoje zobowiązanie.

Pieniądze szybko i wygodnie

Życie przedsiębiorcy wiąże się z wieloma obowiązkami, na które zawsze brakuje czasu. Po co stać w kolejkach w banku, wypełniać wiele formularzy i przedstawiać dodatkowe zaświadczenia. Kiedy potrzebujesz szybkich i wygodnych pieniędzy, z pomocą przychodzą Ci serwisy pożyczkowe. Wystarczy, że usiądziesz przed komputerem, wypełnisz wniosek pożyczkowy i poczekasz na decyzję serwisu. Jak gwarantuje znana platforma pożyczkowa wonga.com, już w mniej niż 15 minut dodatkowa gotówka pojawi się na Twoim koncie bankowym.

Dowolna kwota pożyczki

Decydując się na pożyczkę, sam ustalasz kwotę, jaką pożyczysz. Wspomniany już serwis wonga.com oferuje pożyczki w wysokości od 50 zł do 2,5 tys. zł. Nowi klienci mogą zaciągnąć w serwisie zobowiązanie w maksymalnej kwocie 750 zł, jednak koszt pierwszego zobowiązania wynosi tylko 10 zł. Oznacza to, że jeśli pożyczysz 300 zł np. na zapłacenie składki ZUS, w terminie spłaty zwrócisz pożyczkodawcy 310 zł. Poniesiesz zatem koszt prowizji za wypłacenie Ci pożyczki wynoszący 10 zł (Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki: Kwota pożyczki: 700 zł na 55 dni, całkowita kwota do spłaty: 710 zł, odsetki: 0 zł, roczna stopa procentowa: 0%, prowizja: 10zł, reprezentatywne RRSO: 9,9%. Dotyczy tylko pierwszej pożyczki).

Krótki okres kredytowania

W przypadku pożyczki krótkoterminowej większość serwisów pożyczkowych daje Ci 30 dni na spłacenie swojego zobowiązania. Wonga jako jedyny serwis wydłużył okres spłaty do 60 dni. Dzięki temu masz więcej czasu na zgromadzenie środków potrzebnych do zwrócenia pożyczki. Krótki okres kredytowania i spłata zobowiązania w jednorazowej transzy, to dobry sposób na utrzymanie płynności finansowej i kontrolowanie swoich wydatków.

Możliwość budowania historii kredytowej

Serwis wonga.com udzielający w Polsce pożyczek krótkoterminowych od 2011 r. jako pierwsza firma z sektora pozabankowego rozpoczął współpracę z Biurem Informacji Kredytowej. Serwis przekazuje informacje kredytowe o swoich klientach do BIK-u, a Biuro na podstawie zebranych danych tworzy historię każdego klienta. Kiedy terminowo spłacasz swoje zobowiązania (nawet jeśli są bardzo małe), budujesz swoją pozytywną historię kredytową. Dzięki niej w przyszłości łatwiej uzyskasz kolejne pożyczki, a nawet weźmiesz kredyt z banku.

Jasne i przejrzyste zasady pożyczania

Prowadzenie firmy wymaga od Ciebie zaangażowania w wiele tematów, którymi do tej pory się nie zajmowałeś. Oprócz zarządzania sobą w czasie musisz nauczyć się też kierowania pracownikami, obsługi klientów, a nawet księgowości. Wzięcie pożyczki nie może więc być kolejną rzeczą, której będziesz musiał się nauczyć. Zależy Ci na przejrzystości usług serwisu i jasnych zasadach pożyczki. W serwisie wonga.com po wybraniu kwoty pożyczki i okresu, na jaki ją weźmiesz, od razu wiesz, jaki będzie całkowity koszt pożyczki. Nie musisz wczytywać się w skomplikowaną umowę i analizować kosztów, bo serwis oblicza to za Ciebie. Umowa dostępna na stronie internetowej wonga.com prosto i przejrzyście przedstawia warunki pożyczki, informuje o ewentualnych działaniach w przypadku opóźnień w spłacie i podaje dodatkowe opłaty (np. wysokość prowizji za przedłużenie pożyczki, koszty windykacyjne, itp.).

Zamiast pożyczki kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe przeznaczone są dla klientów indywidualnych. I choć banki deklarują, że można przeznaczyć je na dowolny cel, to w praktyce wygląda to inaczej. Zanim otrzymasz pieniądze z kredytu, przedstawiasz cel, na jaki chcesz wydać swoje środki. Większość banków wyklucza możliwość zaciągnięcia kredytu na wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nie dostaniesz więc pieniędzy na zapłacenie ZUS-u, wypłatę dla pracowników, czy zakup nowego wyposażenia do swojej firmy. Kredyt jest również zobowiązaniem długoterminowym, które spłacasz w regularnych ratach (rozłożonych na minimum 12 miesięcy). Jeśli zrezygnujesz z prowadzenia działalności i nie będziesz już na niej zarabiał, i tak będziesz musiał uregulować swoje zobowiązanie.

Dzięki pożyczce krótkoterminowej możesz rozpocząć rozkręcanie własnej działalności. W pierwszym miesiącu zapłacisz z niej ZUS i podatek, a nawet zakupisz drobne wyposażenie do swojej firmy. A kiedy spłacisz pierwsze zobowiązanie, możesz zdecydować się na kolejną pożyczkę i nadal rozwijać firmę.

Written by

opis użytkownika

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message